O Nas
-
Joanna Krombholz-Zabielska
Joanna Krombholz-Zabielska
współzałożycielka
„Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w świecie” – to motto, które mi przyświeca. Jako przedsiębiorczyni i współtwórczyni innowacji w biznesie i jednocześnie matka 3 córek obijających się w procesie edukacji o sztywne ramy i przerost teorii, szukałam sposobów, by poprawić tę sytuację. Moja pasja do wykorzystywania procesów innowacyjnych opartych na potrzebach użytkowników (Design Thinking) przywiodła mnie do organizacji Design for Change bazującej właśnie na metodologii DT, której jestem moderatorką. Zbieg okoliczności? Jeśli tak, to najszczęśliwszy na świecie!
Poza fascynacją tworzeniem innowacji biznesowych i społecznych jestem też coachem i sędzią w programie edukacyjnym Odyseja Umysłu. Mam za sobą kilkanaście lat pracy w korporacjach i własnych przedsięwzięciach. Zarządzałam projektami w Polsce, Wenezueli, Meksyku i Holandii. Pasjonuje mnie wdrażanie wartościowych zmian zgodnych z duchem zrównoważonego rozwoju.
Prywatnie uwielbiam dalekie podróże do ciepłych krajów, zimę lubię tylko na snowboardzie, amatorsko tańczę hip-hop i jestem fanką polskiego designu.
Głęboko wierzę w to, że program Design For Change jest w stanie sprawić, że dzieci nabiorą przekonania, iż nie ma takiego wyzwania, z którym nie mogłyby się zmierzyć w życiu.
-
Ada Radziwon
Ada Radziwon
współzałożycielka
Od ponad 15 lat pracuję w biznesie, w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Jestem ekspertką w zakresie projektowania i wdrażania programów oceny i rozwoju kompetencji pracowników. Od 2010 jestem certyfikowanym coachem International Coaching Community, a od roku 2016 współtworzę firmę doradczo-coachingową TEAL Action Learning Global. Z pasją wdrażam model coachingu grupowego Action Learning, podejście do zarządzania projektami wg metody Dragon Dreaming i inne nowatorskie sposoby pracy z zespołami. W pracy z organizacjami specjalizuję się w zmianie kultury organizacyjnej w kierunku, który angażuje ludzi, uwalnia ich kreatywność, odpowiedzialność, poprawia komunikację i współpracę. Zaproszenie dzieci do pracy wg metody Design For Change daje takie same efekty, stąd moja obecność w Stowarzyszeniu. Design For Change pozwala dzieciom wykorzystywać i rozwijać talenty, wzmacnia ich odwagę i poczucie wartości – to niezwykle cenny start w dorosłość.
-
Monika Lewocka
Monika Lewocka
współzałożycielka
Po studiach pedagogicznych odstawiłam dyplom na półkę i przez 15 lat skupiałam się na pracy z dorosłymi. Kiedy sama zostałam mamą i zaczęłam pracować nad rozwojem swoich dzieci bardzo jasno zobaczyłam, że wyposażając dzieci i młodzież w wiedzę i umiejętności, których do tej pory uczyłam wyłącznie dorosłych ludzi, często dojrzałych menadżerów, ich relacje ze światem stają się dojrzałe i świadome. Są gotowe by stawiać sobie ambitne cele, brać odpowiedzialność za ich realizację, współpracować z innymi, zachowując uważność i szacunek dla ich potrzeb. Przy tym są odważne, mające zaufanie do siebie, ale również asertywnie stawiają granice, gdy ktoś lub coś działa wbrew ich wartościom. Pracuję zarówno z dorosłymi – wspierając ich efektywność i zaangażowanie w pracy, czasem także realizować cele pozazawodowe, a także z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami.
Stąd też bardzo wierzę w projekt Design for Change. Przyświeca mi silne przekonanie, że im wcześniej będziemy dawać dzieciom uwagę, troskę i serce to będą mogły zmieniać świat.
-
Wioleta Firaza
Wioleta Firaza
współzałożycielka
Z wykształcenia jestem psycholożką, zawodowo wspieram klientów, a po godzinach nałogowo realizuję i wspieram akcje społeczne. Bliskie mi są słowa: „Nie czekaj na przywódców. Zrób to sam!” - (Matka Teresa). Dlatego, kiedy widzę jakiś problem, który mnie dotyka, biorę sprawy w swoje ręce i szukam właściwego rozwiązania. Bo przecież zmiana to MY. Wystarczy tylko zrobić pierwszy krok.
Prywatnie kocham kontakt z naturą (jestem „bieszczadoholiczką"), biegi na orientację i pisanie. Fascynują mnie prace ręczne i malowanie palcami oraz układanie puzzli… tysiącami.
Osobiście wierzę, że Design for Change to projekt, który pomoże dzieciakom odnaleźć siłę i moc, by być zmianą. Pragnę, żeby za naszą sprawą przekonanie „Tak, Mogę!” było ziarenkiem, które wykiełkuje w każdym dziecku w Polsce.
Projekt realizowany przy wsparciu Ambasady USA w Polsce